MGS Tarım 2010 yılında günden güne kısır bir döngüye giren ve ekonomik kaygılardan başka amaç gütmez hale gelen gübre sektöründe, öncelikle üreticilerin çıkarlarını hedef alan yeni bir bakış açısı ile; üretime, verim ve kaliteye yeni bir soluk getirmek amacıyla bitki besleme alanında uzman öğretim üyelerinin teknik danışmanlığında yaklaşık 7 yıl süren araştırma ve deneme çalışmalarının sonunda kurulmuştur. Üniversite ve araştırma kurumlarının gözetiminde hem çevreci hem de üretimde verim ve kaliteyi arttıran çözüm önerileri ile Türkiye toprakları, iklimi ve üretilen ürün deseni için özel olarak geliştirilmiş sıvı gübreler üretmektedir.

            MGS Tarım Kimya piyasada benzeri bulunmayan bir birçok sorunu bir arada çözebilecek, bitkide besin aktivasyonunu arttıracak özel elementleri kompleks yaparak Türkiye’de alanında birçok ilke imza atmıştır.

            Asit karakterli Avrupa toprak ve iklim karakterine uygun olarak üretilen ve yüksek pH’lı (bazik karakterli) ithal gübreler ülkemizde tarımsal üretim pazarına birçok firma tarafından ciddi miktarlarda sunulmaktadır. Ancak göz ardı edilen nokta bu gübrelerin ülkemizdeki üretim şartlarına uygun olmaması ve zaten topraklarda bulunan yüksek pH’dan dolayı besin elementi eksikliği yaşayan bitkilerde daha da fazla sorun yaratmalarıdır.

            MGS Tarım Türkiye topraklarındaki bitki besleme sorunlarını, bu sorunların kaynaklarını ve çözümlerini çok iyi analiz etmiştir ve bu topraklara uygun asit karakterli gübreler üretmektedir.

            Ülkemizde petrol ve enerjiden sonra en fazla dış ödeme gübreye yapılmaktadır. MGS Tarım Türk üreticilerdeki bu alışkanlığı değiştirmeyi ve daha ucuza, daha kaliteli, sorun çözümüne odaklı üretilen, Tarım Bakanlığınca denetlenen, içerik garantili ürünlerini en kısa zamanda ülkenin dört bir yanındaki üretici ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

imza

Zir.Yük.Müh. İsa NEDİRLİ

Genel Müdür

Edit Content

Doğal girdilerle üretimde verimliliğin sürdürülebilirliğini sağlamak, geçtiğimiz her gün yenilikler eklenen tarım sektörünün gübreleme dalında çağın gereklerine uygun en yeni ve en çevreci uygulamalarını üreticilerin kullanımına sunmaktır.

Edit Content
Sürdürülebilir tarım, gübreleme ve bitki besleme alanında ortaya çıkan en çevreci ve en etkili gelişmeleri takip etmek uygulamak, üreticilerin talep ve ihtiyaçlarını tatmin edici şekilde karşılamak, günden güne küçülen ve zorlaşan pazarda Türkiye’de ve Dünyada lider konumunda iyi bir yer edinebilmektir.
Edit Content

Ekolojik kaygıları minimuma indirmek, doğal kaynaklardan elde edilerek optimize edilen, Türkiye topraklarına, iklimine ve yetiştirilen bitki desenlerine uygun gübreleri üreticilerimize sunmak, verim ve kaliteyi daha az girdi ile maksimum seviyeye çıkarmak, üretimde verimliliğin devamını sağlamak ve çevreye duyarlı yöntemleri kullanarak daha da arttırmak amacıyla, sahip olduğumuz bilgi ve teknoloji ile üreticilerin hep yanlarında olmak, bilgimizi bilimsel çalışmalarla desteklemek, üreticilere ekolojik, kolay, etkili ve ekonomik çözümler sunmak, bu çözümleri tecrübeli teknik kadromuzun bilgi bankasını besleyen, alanında uzman akademik kadromuzla üretmek, kendisine ve çevreye saygılı, görevinin gerektirdiği tüm sorumlulukları en iyi şekilde yerine getiren ve ekip ruhuna dayalı uyum ile çalışan personelimizi periyodik eğitimlerle daha da geliştirmek ve alanımızda rekabet gücü en yüksek firma olmaktır.

Şirketimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?

Ürününüzü beslemek bizim işimiz

2010 yılından itibaren MGS Tarım özel formülasyonlu ürünleri ile çifçilerimize hizmet vermektedir. Çiftçileri korumak ürün kayıplarını azaltmak, taleplerine cevap verebilmek için çalışıyoruz.