PHOSZINC - MGS Tarım Kimya

PHOSZINC

      EC FERTILIZER

            Türkiye’de yapılan tarımsal üretimde en büyük sorunlardan birisi çiçek dökümü, meyve dökümü, oluşan kısır çiçekler kısacası döllenmedir. Bu sorunun çözümü ise doğru zamanda, doğru oranlarda, doğru besin elementlerinin verilmesidir. PHOSZINC  bitkilerdeki döllenme sorunlarının tamamını kusursuz çözecek şekilde formüle edilmiştir. Bileşimindeki Fosfor, Çinko, Bor bileşikleri birbirlerine antagonistik etki yapmamaktadır ve her türlü stres koşulunda bile bitki tarafından kolayca alınabilmektedir. Çoğunlukla çiçeklenme dönemlerinde kullandırılan bu ürün yapılan tüm denemelerde % 100 sonuç vermiştir. Buradaki fosfor hem fosfit hem de poly fosfat formunda olup stomadan rahatça girebilecek formdadır. pH değerinin çok düşük olması alkali sularda bile çok iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır ve ekstradan pH düşürücü kullanımını ortadan kaldırmaktadır.

            PHOSZINC özellikle bitkilerin köklenme ve döllenme dönemlerinde ekimden hasada kadar bitkinin Fosfor, Çinko, Bor ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Bitkilerde kılcal köklerin fazla olmasını ve optimum kök gelişimini sağlar, ayrıca tüm bitkilerde çiçek ve meyve dökülmesini-kısırlığı önler. PHOSZINC’in içeriğindeki Fosfor soğuk havalarda bile kolayca alınabilecek formülasyondadır.

            PHOSZINC meyve ağaçlarında bitkinin uyandığı ilkbahar döneminde kılcal kök gelişimini arttırmak için, stres dönemlerinin ardından bitkinin toparlanmasına yardım etmek için, çiçeklenme döneminde ise meyve tutumunu arttırmak amacıyla kullanılabilir.

            Seralarda fide şaşırtma döneminde bitkilerin adaptasyonunu arttırmak ve kök gelişimi sağlamak için, stres dönemlerinin ardından bitkinin toparlanmasına yardım etmek için, çiçeklenmeden önce ve sonra ise meyveyi büyütmek amacıyla kullanılabilir.

            Yaprağı yenen marul, maydanoz, nane, ıspanak gibi bitkiler için çimlenmenin hemen ardından kök gelişimi için kullanılabilir.

            Patates, havuç, turpgiller gibi yumrulu bitkilerde ise çimlenmenin hemen ardından ve çiçeklenmeden önce ve sonra kullanılabilir.

            Tahıllarda çimlenme sonrasında kök gelişimi için ve kardeşlenmeden önce ve sonra kullanılabilir. Başaklardaki dane sayısını dolayısıyla verimi arttırır.


 • PHOSZINC, bitkinin Fosfor, Çinko ve Bor ihtiyacını optimum oranlarda karşılayan, ideal bir sıvı gübredir
 • Şelatlıdır (EDTA) bitkiler tarafından kolayca alınır
 • Klor, Sodyum, ve bitkiye zararlı olabilecek maddeleri içermez
 • PHOSZINC’in içeriğindeki çinko bitki dokusuna nufuz eder, içeriğindeki azot bileşikleri ise bitkilerin absorbsiyon verimini arttıran diğer bir unsurdur.
 • PHOSZINC, bitki dokusu tarafından absorbsiyonu sırasında bitkilerdeki mevcut besin maddeleri ile reaksiyona girmez.
 • PHOSZINC, doğrudan bitki dokusuna girebilecek şekilde özel olarak formüle edilmiştir. Benzerlerinden çok süratlidir. PHOSZINC‘in yapraktan alınması ile içeriğindeki çinko süratle aktif hale geçer.
 • PHOSZINC özellikle yapraktan uygulama için geliştirilmiş bir ürün olmasına rağmen sulama ile de verilebilir. PHOSZINC bitki gelişimini başlatmada ideal gübredir. Kök gelişimini arttırır, sürgün ve yaprak gelişimini arttırır. Çiçek ve meyve artışı sağlar. PHOSZINC bitkilerin hastalıklara karşı dayanıklılığını arttırır. Üründe homojen gelişme sağlar. Pestisitlerin birçoğu ile birlikte yapraktan uygulanabilir. Pestisitlerin su ile karışımlarında tampon çözelti işlevini yapar ve pestisitlerin etkinlik süresini arttırır.
 • PHOSZINC, Poly fosfat formülündeki suda tamamen çözünen bir fosfor içermektedir. Bununla beraber fosfit formu zaten stoma girişi için en uygun formdur. Bu formülasyon ile bitkiler tarafından çok kolay alınır ve bitki beslenmesi için önemli bir fosfor kaynağıdır.
 • PHOSZINC, bitki besleme yanında bazı bitki hastalıklarında da (ör: sakızlanma) etkilidir.
 • PHOSZINC, asit özelliği (pH=2,5) nedeniyle alkali sularda gübrelerin etkinliğini arttırır.
 • Sulama sistemindeki kireçlenmeyi, dolayısıyla tıkanmayı engeller.

* En doğru ve en ekonomik kullanımı, MGS Tarım Kimya uzmanına danışarak öğrenebilirsiniz.

phoszinc-uygulama

“Döllenmeyi, Çiçeklenmeyi Teşvik Eden Çözelti”

“Çiçek ve Meyve Dökümüne SON…”

Ambalaj Çeşitleri

ambalajPlastik Bidon - Şişe / 1 lt. - 5 lt. - 20 lt.

tablo-phoszinc