MGS Tarım Kimya - MGS Tarım Kimya

     MGS Tarım Kimya 2010 yılında günden güne kısır bir döngüye giren ve ekonomik kaygılardan başka amaç gütmez hale gelen gübre sektöründe, öncelikle üreticilerin çıkarlarını hedef alan yeni bir bakış açısı ile; üretime, verim ve kaliteye yeni bir soluk getirmek amacıyla bitki besleme alanında uzman öğretim üyelerinin teknik danışmanlığında yaklaşık 7 yıl süren araştırma ve deneme çalışmalarının sonunda kurulmuştur. Üniversite ve araştırma kurumlarının gözetiminde hem çevreci hem de üretimde verim ve kaliteyi arttıran çözüm önerileri ile Türkiye toprakları, iklimi ve üretilen ürün deseni için özel olarak geliştirilmiş sıvı gübreler üretmektedir.

     MGS Tarım Kimya piyasada benzeri bulunmayan bir birçok sorunu bir arada çözebilecek, bitkide besin aktivasyonunu arttıracak özel elementleri kompleks yaparak Türkiye’de alanında birçok ilke imza atmıştır.

     Asit karakterli Avrupa toprak ve iklim karakterine uygun olarak üretilen ve yüksek pH’lı (bazik karakterli) ithal gübreler ülkemizde tarımsal üretim pazarına birçok firma tarafından ciddi miktarlarda sunulmaktadır. Ancak göz ardı edilen nokta bu gübrelerin ülkemizdeki üretim şartlarına uygun olmaması ve zaten topraklarda bulunan yüksek pH’dan dolayı besin elementi eksikliği yaşayan bitkilerde daha da fazla sorun yaratmalarıdır.

     MGS Tarım Kimya Türkiye topraklarındaki bitki besleme sorunlarını, bu sorunların kaynaklarını ve çözümlerini çok iyi analiz etmiştir ve bu topraklara uygun asit karakterli gübreler üretmektedir.

      Ülkemizde petrol ve enerjiden sonra en fazla dış ödeme gübreye yapılmaktadır. MGS Tarım Kimya Türk üreticilerdeki bu alışkanlığı değiştirmeyi ve daha ucuza, daha kaliteli, sorun çözümüne odaklı üretilen, Tarım Bakanlığınca denetlenen, içerik garantili ürünlerini en kısa zamanda ülkenin dört bir yanındaki üretici ile buluşturmayı amaçlamaktadır.